11 – 12.02 külastas Harju Jalgpallikooli 2003 poiste võistkond FC Honka akadeemiat ning pidas kahe päeva jooksul 3 sõpruskohtumist.

Esimene päevapool oli sisustatud laevasõidu ning HIFK – FC Viikingit vahelise sõprusmängu vaatamisega. Teine päevapool aga sõitsime Espoosse, et mängida sõprusmäng FC Honka 03 akadeemia vastu.

Mäng toimus väga heades tingimustes Ratiopharm arenal. Mäng ise oli tasavägine, kus domineerivamaks pooleks seekord Honka. Lõpptulemus 2:4 kajastaski võrdset mängu, kus Honka, vallates natuke rohkem palli, suutis võidu võtta. Harju Jalgpallikooli mõlemad väravad lõi Kristjan Hein.

Teist päeva alustasime hommikuse treeninguga a-link arenal, kus keskendusime Harju Jalgpallikooli mänguskeemi õppimisele.

Peale treeningut väike paus ning siis kaks mängu. Esimene neist FC Honka 03 Barca vastu, kellele eelmisel talvel kaotasime kaks mängu. Seekord suutsime rohkem oma mänguskeemist ja ülesannetest kinni pidada ning saavutasime 6:5 võidu. Väravad: 2x Raul Babajev, 2x Marko Malsub, 2x Kristjan Hein.

Päeva esimene mäng peetud tegime väikse puuviljapausi ning siis juba teine mäng, jälle FC Honka 03 akateemia vastu.

Erinevalt eilsest mängust suutsime palju rohkem luua häid väravavõimalusi ning kohati olla domineerivam pool. Kuigi kokkuvõttes võitis FC Honka 5:3 siis mängupilt oli oluliselt parem kui eile, seda näitab ka fakt, et teise poolaja suutsime võita 1:0. Väravad: 2x Marko Malsub, 1x Kristjan Hein.

Reisi kokkuvõtteks võib öelda, et kui eelmisel talvel võitsime FC Honka 03 kõige tugevamat võistkonda siis seekord kaotasime. Eelmisel talvel aga oli Honka meist oluliselt parem ning suutsime kiirrünnakutest väravaid lüüa. Seekord aga suutsime ka ise oma mänguskeemi mängida ning neid mänguliselt surve alla panna, kuigi kaotasime.

Sellised mängud nagu kahe päeva jooksul mängisime on eluliselt vajalikud meie klubile, kuna need näitavad ära meie nõrgad ja tugevad küljed. Kui tahame kuuluda Skandinaavia paremikku tuleb keskenduda mõlemale. Eestis selliseid mänge saada on peaaegu võimatu. Oleme sammu pidamas Soome ühe tugevama klubiga, kuid pikk tee on veel ees!

FC Honkat külastasid: Raul Babajev, Marko Malsub, Erik Reinumägi, Kaarel Oraste, Marten Jaani, Aaron Jaani, Kristjan Hein, Kaspar Rõõmussaar, Martin Morris Adusoo, Karel Eerme, Henri Korts.

Treenerid Lauri Esko, Lauri Nuuma, Kalmar Liiv.

Harju Jalgpallikool – koos oleme parimad!

Pilte saad vaadata siit.