Aprillikuu nädalavahetustel said mängitud SpringCup 15 kohtumised Laagri ja Saku staadionil! Kokku osales ca 100 võistkonda Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenes ja Soomest.

www.springcup.ee – vaata tulemusi siin!

SpringCup-i nöol on tegu rahvusvahelise, kutsetega (kutsetega turniiriga vanuseklassile 2003-2006, 2007-2009 eesmärgiks oli pigem mängurõõmu pakkumine) noortejalgpalliturniiriga, mille eesmärgiks oli pakkuda osalevatele meeskondadele võimalikult tugeva tasemega võrdseid mänge. Mänge, mida igapäevaselt Eesti jalgpallimaastikul on pea võimatu leida ning mänge, mis panevad nii treenerid, kui ka mängijad analüüsima oma igapäevatööd.

Esindatud olid Soome tippvõistkonnad: KÄPA UNITED 05, FC ILVES, FC Honka Academy, KUPS, HJS, VJS. Lõunanaabreid esindas pea igas vanuseklassis FS METTA Riiast. Kaugemad külalised sõitsid kohale Borissovist, Minskist ning Vilniusest.

Kohtumiste vältel olid ilmad muutlikud, mängitud sai nii vihma kui päikse käes. Pea kõikides meeskondades leidus väga häid mängijaid, kellest kindlasti kuuleme rohkem tulevikus! Lapsed jäid turniiriga väga rahule, võistkonnad said hulganisti häid mänge.

Turniir sujus kenasti, tõrvatilgana meepotis jääb ehk arusaamatuks osade Eesti klubide käitumine, kes vahetult enne turniiri algust teatasid turniiril osalemisest loobumisest. Tänu eelpool toodud suhtumisele kannatavad ainult lapsed, kelle unistuseks on saada jalgpalluriks. Küll on aga hea meel tõdeda, et Eesti jalgpallis leidub veel endiselt treenereid, keda tõeliselt huvitab lapse ning meeskonna areng. Au ja kiitus teile!

Turniir kordub järgmisel aastal, samal ajavahemikul. Uuendusena oleme loonud ka SpringCupile B-taseme, ehk harrastustaseme.

Kõige edukamaks SpringCupil osalenud klubiks (kutsetega turniiril 03-06) osutus FS Metta, kes viis lõunanaabritele 3 esikohta (2003,2004,2005 ) ning ühe 3nda koha (2003).

Eesti klubidest oli konkurentsitult edukaim Harju Jalgpallikool, kes tõi koju ühe III koha (2006) ning II kohta (2003 ja 2005). Pisemates vanuseklassides jagunesid esikolmiku kohad järgmiselt: 2007 – Harju JK, 2008 – Nõmme Kalju, 2009 FC Ararat.

Pilte saab vaadata siin.

Tänae sponsoreid ja toetajaid: Actual Print, HJK Travel, Isover, Makita, RivaLap, Relax Mom, BCT, Dry Bulk Terminal, Colliers International, Estecs, Mamma, Kalev Spa, Ramirent, Hals Trading, I-sport, Footballcamps.eu, MegaZone, Tallinna Loomaaed.