Juuli alguses kohtus Harju JK 2003 kahes sõprusmängus FC Honka 2003 academy võistkonnaga ning mõlemad mängud kaotati väga napilt 3:4.

Kui veebruari alguses sama võistkonnaga toimunud kahel kohtumisel oli domineerivam pool selgelt FC Honka, võites teenitult mõlemad mängud, siis juulikuus nii enam öelda ei saaks.
Harju JK suutis oma mängufilosoofiast lähtuvalt vastased korduvalt üle mängida, kuid saatuslikuks said lihtsad vead mängu ülesehitusel. Nagu jalgpallis ikka kipub olema – kui ise ei löö, siis lüüakse sulle.

24. juulil toimus Harju Jalgpallikooli treeneritele ja Harju JK 2003 võistkonnale väike seminar FC Honka esindusvõistkonna väravavahtide treeneri Jarkko Tuomisto eestvedamisel. Nii loengul kui näidistreeningul keskendus Jarkko väravavahtide põhitehnika tutvustamisele, FC Honka mänguskeemi demonstreerimisele ning rääkis tänapäeva jalgpalli muutuvate trendide kohta just väravavahtide treeningutega seoses.

Päev oli nii treeneritele kui mängijatele sisutihe ning kindlasti leidis igaüks midagi uut endale kõrva taha panemiseks.