Harju Jalgpallikool ja FC Honka – meie põhjanaabrid Soomest, on teinud omavahel tihedat koostööd juba poolteist aastat, kuid lõpuks jõuti ka ametliku koostöölepingu sõlmimiseni.

„FC Honka pakub meile oma kvaliteetse noortetööga väga huvitavat ja vajalikku lisaväärtust, mida on vaja, et kasvatada häid ja võimekaid jalgpallureid. Kuna mõlema klubi mängustiilis ning ka treeningmetoodikas on palju sarnasusi oli klubide vaheline koostöö vägagi loogiline samm. Rahvusvahelised mängud tugevate vastastega nagu FC Honka arendavad poisse tohutult ning need on hädavajalikud sammud laste arengus“, arvab Harju Jalgpallikooli juhatuse liige Lauri Nuuma.

FC Honka esindaja Matti Sarpola kommentaar koostööle Harju Jalgpallikooliga: „I have spoken with several coaches in our club, especially youth teams boys under 12, feel that this is easy way to have friendly and quality co-operation abroad. Everybody feels that it’s very important to play games in different atmosphere and if our partners are only 100 kilometers from Helsinki where we can have good games and important experience for the boys. Boys will get used to international games. In SpringCup where we participated, even when the weather was horrible, everybody was still happy and friendly. Our teams are also very interested about training camps in Tallinn“.

Loodame, et koostöö kahe klubi vahel tuleb pikaajaline ning sisukas. FC Honka on Harju Jalgpallikoolile teine ametlik rahvusvaheline koostööpartner, esimene on HIFK (www.hifksoccer.fi), samuti Soomest.

FC Honka koduleht: www.fchonka.fi

Vasakul Matti Sarpola, keskel maskotipoiss, paremal Lauri Nuuma