Kes või mis on ECA? – tegemist on Euroopa Jalgpalliklubide Assotsatsiooniga ning Harju on uhkusega nende liige alates detsembrist 2023.
ECA on ainus ametlikult tunnustatud nii FIFA kui UEFA poolt kui sõltumatu jalgpalliklubide organ Euroopa tasandil. ECA organisatsioon korraldab erinevaid rahvusvahelisi kogunemisi klubidele ja klubijuhtidele, töötubasid, väljundit kaasa rääkida erinevates teemades, alates üleminekuturu reguleerimisest, lõpetades noortejalgpalli ja tippjalgpallis rakendavate metoodikateni. Pikemalt võimalus tutvuda kodulehel: https://www.ecaeurope.com (https://www.ecaeurope.com/).

2024 aasta esimesel noortejalgpallile suunatud kogunemisel käisid ka Harjut esindamas klubi Tegevjuht Kalmar Liiv ning Spordidirektor Lauri Nuuma. Seekord koguneti Taanis, kus võõrustajaks FC Nordsjaelland. Esitlusi tegid, nii võõrustaja FC Nordsjaelland, AFC Ajax, Stade Rennais FC, Real Sociedad de Fútbol, korvpalliklubi Tofas Bursa ning mitmed endised tippmängijad.

Spordidirektor Lauri Nuuma:
“Meie klubile olla kaasatud rahvusvahelisel tipptasemel organisatsiooni, kes arendab Euroopa jalgpallis nii palju erinevaid valdkondi, on see väga tähtis samm ja näitab meie 15 aasta töö sihikindlust klubina. Taanis toimunud kogunemine oli meie jaoks hea alguspunkt, just siseneda tegemistesse läbi noortejalgpalli. Sai kinnitust seisukoht, et kõigil on oma kontekstis erinevad väljakutsed, kuid põhiline on eristada kõige tähtsamad ning panna toimima need detailid, milles klubid saavad olla tugevad ja jätkusuutlikud.”

Tegevjuht Kalmar Liiv:

“ECA annab kindlasti meile kogu klubile kõvasti juurde. Saame kaasata erinevatele ECA üritustele või workshoppidel klubi seest samuti erinevaid treenereid või staffi liikmeid, mis aitab kaasa silmaringi avardamisele ning kindlasti hoiab meeled värskemana. Väga huvitav oli kuulata Nordsjaellandi mõtteid, kuidas nemad toimetavad, oma kontekstis omade piirangutega, kuid on enda jaoks selgelt defineerinud kuidas olla siiski edukad.”

#WeAreECA#koosolemeparimad