Harju JK Laagri + Karel Mustmaa = SL Benfica!!!🐺❤️🔥

Jah see on tõsi. Karel Mustmaa sõlmis Benficaga 3-aastase profilepingu ning hakkab esindama esialgu klubi U17 meeskonda.🔥
Karel on esimene mängija, kes on otse Harjust siirdunud välismaale ja veel sellisesse klubisse! Kes veel ei tea, siis Benfica (Sport Lisboa e Benfica, lühidalt S.L. Benfica) on Portugali üks kõige tunnustatumaid, kui mitte kõige tunnustatum noortetööga klubi, kes laineid löönud klubist välja kasvanud kasvandikega ka maailmas. SL Benfica on klubi, kust lähiaastatel on tuule tiibadesse saanud sellised suured mängijad nagu: Victor Lindelöf (Man Utd), João Felix (Atletico de Madrid), João Cancelo (Man City), Bernardo Silva (Man City), Ruben Dias (Man City), Renato Sanches (Lille) jpt. …
👊meie kogu klubiga soovime ja loodame, et ka Karelil õnnestub ennast murda tulevikus Benfica esindusse!🙏

Teeme suure aplausi ja oleme väga õnnelikud Kareli ja tema perekonna üle. Loomulikult on see Harju jaoks märgilise tähtsusega, sest just selliste hetkede nimel on Klubis töötav personal töötanud igapäevaselt ja unistanud sellest 11 aastat, ehk klubi loomisest alates. Täname Karelit ning tema perekonda, kes on Harjusse uskunud ning jalgpalluri baasteadmised just siin omandanud.
Treenerid, kes on Kareliga Klubis töötanud kogu 8 aasta jooksul on: Indrek Nuuma, João Lourenco, Jose DaPaz, Miguel Machado, Erik Listmann, Victor Da Silva, Kalmar Liiv ja Lauri Nuuma.

Kareli teekond Harjus:
Karel on 2005 sünniaastaga mängija, väga osava vasaku jalaga ning mänginud Harju ridades 8 aastat. Aastal 2014 ühines Karel Harjuga ehk alustas mängimist U10 vanuseklassis, mängides läbi kõik noorte vanuseklasside esiliiigad Eestis ja jõudes 2021 aasta hooajaks välja ka Harju JK Laagri esindusmeeskonda. Kuigi 2021 hooajal oli U17 Eliitliiga põhivanus 2005 sünniaasta, oli siiski Karelil põhifookus 2021 hooajal esindusmeeskonnas mängimine ja treenimine. Esiliiga B-s on ta kaasa teinud 7 kohtumist ning U17 noorte meeskonnas on teinud tänaseni kaasa 1 kohtumise.
Enne Harjusse tulekut mängis Karel ka 2 hooaega FC Helios Võru noortemeeskondades aastatel 2012 ja 2013.

Karel Mustmaa elust Benfica Akadeemias:
Meeskonnaga olen hästi sulandunud. Treeningud on vahel ka kaks korda päevas ning väga intensiivsed, mis on arusaadav, sest paljud mängijad on Portugali koondistes või mujal maailma koondistes.
Olen lepingu ja uue katsumuse üle väga õnnelik, keskendunud jalgpallile ning annan endast maksimumi, et ka meestesse läbi lüüa!
Tänan kõiki Harjus töötanud treenereid ning kindlasti hoian Harju tegemistel ja klubis töötavate inimestega lähedast suhtlust ka edaspidi.

Spordidirektor Lauri Nuuma: “Esiteks õnnitlen siinkohal Karelit ja tema lähedasi! Kareli siirdumine meie keskkonnast otse sellise staatusega klubisse nagu Benfica, on suur tunnustus Harju JK-le ja inimestele, kes on Kareliga koos töötanud ning kompliment tema kõrge potentsiaali kohta. Meie ambitsioon on olnud luua parimatele mängijatele võimalus eneseteostuseks välismaal ja Kareli profilepingu sõlmimine Benficaga on oluline samm klubi arengus. Karel on saanud oma noore karjääri jaoks väga head võimalused jalgpallis läbi lüüa kõrgel tasemel. Oluline oli ka Kareli potensiaali hindamine Benfica poolt 3 aastase lepinguga ehk nii noore mängija puhul on keskkonna vahetus välismaale minnes väga suur samm ning töörahu läbi antud lepingu on arenguks oluline faktor. Oleme klubis ülemineku üle uhked ning loodame, et ees on suured teod väljakul!“💪🐺🥳

Uudis Benfica lehel:

www.harjujk.ee – Koos oleme parimad! 🙂