Harju JK Laagri esindusmeeskond on Premium Liiga ootuses!

Alates 7ndast jaanuarist kogunenud Harju JK Laagri esindusmeeskond on lõpetamas hooaja ettevalmistust vabariigi aastapäeval treeningmänguga Narva Transi vastu. Koos ettevalmistusperioodi lõpuga on paika loksumas ka võistkonna koosseis. Spordidirektor Lauri Nuuma sõnul oli meeskonna paika saamine parajalt väljakutsuv aga samas ootab, et võistkond on ühtne ja igast mängust minnakse võtma punkte. “Tahtsime eelmise aasta nö selgroogu mängijate näol hoida sarnasena. Enamjaolt see ka õnnestus ning saame ühtsena hooajale vastu minna. Olid mõned muudatused, mida me ei oleks soovinud, näiteks Jens Erik Nielsen võttis jalgpallist pausi, Kirill Antonov läks USAsse ülikooli, Andreas Kaevats sai ettevalmistusperioodil ACL vigastuse. Kõik 3 olid meie KTM mängijad ehk sellest on väga kahju, sest koos nendega me Premium Liigasse välja jõudsime. Kohe pole alati asemele ka enda klubi kasvandikke võtta ning see on pannud meid teatud asjades reageerima ning kohanduma. Lisaks oleme saanud juurde natuke rohkem kogemust võrreldes eelmise aastaga: Reimaa, Tšendei, Kaarel Usta, Edur, kõik on vähem või rohkem mänginud Premium Liigas – nendele positsioonidele meil oli vaja lisajõudu ja usun, et nad suudavad sellel hooajal meie meeskonda täiendada. Samuti Andres Järve Levadia U21 meeskonnast on meile asjalik ja vajalik täiendus koos Taaniel Ustaga, kes eelmine hooaeg mängis Pärnu Vapruses. Mõlema näol on tegu noorte mängumeestega, kelle potentsiaal veel realiseerimata.
Samuti oleme töötanud aktiivselt välismängijate osas. Eelmisel hooajal oli meil üks välismängija, ääreründaja Daniil Rudenko Ukrainast, kes ka 2023 hooajal on meiega. Sellel hooajal oleme lisa toonud 3 mängija näol. Marius Samoura, 22-aastane kaitsja, Bayer Leverkuseni kasvandik, kes mänginud viimastel aastatel Saksamaa madalamates liigades, Usalifa Indi, 23-aastane poolkaitsja, FC Porto kasvandik, kes viimastel aastatel mänginud Portugali 3-4 liigatasemel ning 25-aastane väravavaht Ivans Baturins, kes viimased kaks aastat oli Legioni väravasuul ning nö. 100% välismängija ta enam selles võtmes ei ole. Ühe välismängija liitumine on veel lahtine.
Tahame leida alati enda ridadesse mängijaid, kes on nö. noored ja näljased tõestama ennast Premium Liiga tasemel, samas teame, et vajame ka piisaval määral kogemust. Uute täienduste, eelmise aasta koosluse ning koos oma noortega üritame sulandada kokku korralikuks löögirusikaks ning olen selles osas positiivne. Igal faasis on teatud nö. kasvuraskused, sest oleme tõusnud liigadest nii kiiresti, et kõik asjad ei loksu kohe paika. Samas usun, et tugeva tööga on palju asju saavutatavad ning saame see aasta tõestada nii endale, kui teistele, et meie koht on Premium Liigas. Ootan palju rahvast meie mängudele – fännid, kogukond, toetajad, kõiki. See lisatugi on võistkonnale väga oluline ja annab seda vajaliku energiat. Teeme Laagri oma “katlaks” ka Premium Liigas!

Peatreener Victor Da Silva:
The pre- season has been good with all the players working on the limits.
The work condition has gotten better with the club providing all the basic conditions. We also had the opportunity to travel to Finland and Latvia to face different opponents which helped us to develop our team. We have two more weeks to get the team ready for the first game.
For the season we expect we can go for every game with intention to collect points to achieve our main target: keep the Premium Liiga position for the season 2024.
We are aware we will have to adapt quickly for the new context and hopefully we will be able to show our football as soon as the season starts.

Kapten Andre Järva:
Preseason on läinud töiselt ning mängupilt võrreldes jaanuriga on läinud palju paremaks. Ise tunnen et meeskond on 99% valmis ning järgneva 2 nädalaga saab valmiduse 100% peale. PL jaoks oleme valmis ning uuest hooajast soovin saada positiivseid emotsioone ja võimalikult palju punkte.

Kaspar Rõõmussaar:
Preseason on olnud väga töökas ning raske, sest terve võistkond tahab Premmis häid tulemusi saavutada ja kõiki üllatada.
Ma ise tunnen väga hästi sest trennid on veelgi kvaliteetsemad ja meeskond on saanud häid täiendusi. Tiim saab uute mängijatega ka võrratult läbi.
Uuest hooajast ootan põnevaid mänge ning loodan et Laagri Ultrad ootavad meid tribüünidel!

Tegevjuht Kalmar Liiv:
Suurim Hea meel on kinnitada, et litsentseerimise protsess saamaks õigust osaleda Premium Liigas 2023 hooajal on edukalt läbitud ning lõpuks ka kinnitatud. Vähemalt sama hea tunde tekitab, et suutsime täita tingimused, et mängida 2023 hooaja kodumängud Laagris oma suurima kogukonna ning Laagri Ultrate juures. Soovime pakkuda heale jalgpalli elamusele ka kaasahaaravaid Mängupäevi, nii temaatika, poolaja show jms. osas. Soovime, et Esinduse mängupäev oleks kõikide klubi liikmete, olgu noor või vana, mängija või lapsevanema, toetaja või sponsori jaoks pidupäev pere, spordi ja positiivsete emotsioonide seltsis… teeme koos, sest Koos oleme Parimad!

Harju JK Laagri plaanitav esindusvõistkonna koosseis:
Väravavahid: Matheas Madik, Ivans Baturins
Kaitsjad: Jako Kariste, Aleksandr Ivanjušin, Andreas Kaevats(vigastatud hetkel), Marius Samoura, Robert Kirsimägi, Kevin Dubrovski.
Ääred: Daniil Rudenko, Kaarel Usta, Andres Järve, Mark Edur, Sten Marten Viira
Keskväli: Magnar Vainumäe, Marten Niilop, Stefan Tšendei, Reinhard Reimaa, Usalifa Indi, Sander Must
Ründajad: Andre Järva, Karel Eerme, Kristjan Kriis, Kaspar Rõõmussaar, Roman Sobtšenko, Taaniel Usta, Ander-Joosep Kose