Harju JK 2003 Akadeemia mängijad Kaspar Rõõmussaar, Kirill Antonov ja Taaniel Usta osalesid möödunud nädalal (8-14.12) Lissabonis Euroopa ühe tuntuma jalgpalliakadeemia, Sporting Clube de Portugali, treeningutel. Sporting on Portugali üks edukamaid jalgpalliklubisid nii esindusvõistkonna kui ka noorte tasandil.

Sporting on eelkõige tuntud selliste noorte mängijate kasvatajaklubina nagu Cristiano Ronaldo, Luis Figo, Nani, Paulo Futre jpt. Sporting on ainuke klubi maailmas, mille akadeemiast on tulnud kaks tulevast Euroopa aasta jalgpallurit (Ballon d’Or ) – Cristiano Ronaldo ja Luis Figo.

Peale Sportingu treenerite külaskäiku Eestisse selle aasta juulis, kutsusid nad kolm mängijat, kes neile enim muljet avaldasid, treenima ja võistlema Lissaboni. Nädal koosnes poistele kolmest treeningust ja ühest mängust, kus nad said endid proovile panna kui Sportingu mängijad. Poisid said treeningutel ja mängus igati eeskujulikult hakkama ning kogusid rohkesti motivatsiooni, seadmaks suured eesmärgid jalgpalluriks saamisel. Koostöö jätkub ka Lissaboni klubiga järgmisel aastal kui võimaluse ennast proovile panna saavad ka teiste Harju JK Akadeemia vanusegruppide mängijad.