Läinud nädalavahetusel toimus Soomes tugevatasemeline, kutsetega turniir HJK Cup! Turniirist võttis kokku osa 16 võistkonda Soomest, Rootsist ja Eestist ning U9 vanusegrupis olime Eestit esindamas meie.

Harju JK 2005 Akadeemia alagrupis olid lisaks meile mängimas FC Honka Akatemia (FIN), AIK (SWE) ja KuPS (FIN). Mängud olid kõik äärmiselt kiire tempoga ning mängutehnika poolelt tuntavalt kõrgetasemelised. Tänu poiste heale etteastele saavutasime alagrupis kahe võidu ja ühe viigiga esikoha ning pääsu 8 parema hulka.

Veerandfinaalis kohtusime Syrianska FC’ga ja paraku tuli vastu võtta kaotus. Mänge jätkasime seega viiendale kohale. Esimene mäng TuPS’i vastu algas meile väga hästi ja poolajaks juhtisime ilusate väravate tulemusena 2:0. Teisel poolajal lõi aga väsimus sisse ning kokkuvõttes tuli vastu võtta 2:3 kaotus. Viimases mängus kohtusime alagrupikaaslase AIK’iga ja seekord jäime alla.

Arvestades, et pea kõikide poiste jaoks oli tegu esimese suurema rahvusvahelise turniiriga, võib saavutusega igati rahul olla ning kindlasti said kõik mängijad juurde kõvasti motivatsiooni edasiseks harjutamiseks. Järgmisel korral konkureerime juba kõrgematele kohtadele!